Slovenija najprej porazno, nato pa kot feniks iz pepela

Na zadnji tekmi sezone v Stožicah slovenska reprezentanca v odličnem drugem polčasu izničila prednost Srbije in osvojila točko – 2:2.
Fotografija: Benjamin Šeško je zabil imeniten gol za končnih 2:2. FOTO: Matej Družnik/Delo
Benjamin Šeško je zabil imeniten gol za končnih 2:2. FOTO: Matej Družnik/Delo

Stožice so nestrpno odštevale do začetka zadnje nogometne tekme v tej sezoni na največjem slovenskem štadionu. Slovenija se namreč meri s Srbijo in se ji poskuša zoperstaviti v precej bolj konkurenčni luči kot pred enim tednom v Beogradu.

Takrat so bili Srbi boljši kar s 4:1, naša izbrana vrsta je nato malce popravilo vtis z remijem proti Norveški v Oslu (0:0), danes pa bo poskuša razveseliti navijače, ki pa bodo imeli močne tekmece na tribunah pri privržencih srbske reprezentance.

In slednji so bili po 1. polčasu precej bolj zadovoljni, saj je njihova izbrana vrsta nadigrala gostitelje, prikazala več ustvarjalnosti, domači reprezentanci pa niti borbenost, tokrat je bila ta na višji ravni kot v Beogradu, ni kaj prida pomagala. Oba gola so Srbi dosegli po predložkih in nato streloma z glavo, zlasti mojstrska je bila akcija za 2:0 udarne gostujoče naveze Dušan Tadić-Aleksandar Mitrović.

Sanjski 2. polčas

In če je domače občinstvo v četrturnem oddihu razmišljalo, da so jo Kekovi izbranci (podobno kot v Oslu je moštvo zaradi selektorjeve okužbe s koronavirusom vodil Boštjan Cesar) še dobro odnesli, je nato nadaljevanje tekme ponudilo povsem drugačen scenarij.

Slovenija je udarilo z vso silo, v hipu je postala bolj živahna in se po hitri akciji Andraža Šporarja, ki je oživel napad s svojim prihodom v drugem delu, in Adama Gnezde Čerina približala na gol zaostanka. Precej bolj pogumna in dinamična je bila naša reprezentanca v tem drugem polčasu, hitro je sledilo izenačenje po imenitnem strelu salzburškega dragulja Benjamina Šeška.

Sledil je odprt boj za vse tri točke, lahko bi se zmage veselili tako eni kot drugi, živahno je bilo na tribunah, povsem so oživeli slovenski navijači in v hipu spomnili na čase, ko so z glasnim navijanjem vlivali dodatno energijo slovenskim reprezentantom. In tem je tokrat ob koncu občinstvo namenilo glasen aplavz. Drugi polčas je vrnil zaupanje v sposobnosti in voljo naše izbrane vrste.

V uvodni tekmi dneva v tej skupini lige narodov je Norveška ugnala Švedsko s 3:2 (Hålland 2, Sorloth; Forsberg, Gyokeres).