Mariborčani s Celjani zapravili vodstvo z 2:0

V štajerskem derbiju v 6. kolu 1. SNL štirje goli, dva strelca in brez zmagovalca.
Fotografija: Radomljani so tekmo odigrali brez obolelega trenerja Nermina Bašića. FOTO: Blaž Samec/Delo

Potem ko je Maribor pod vodstvom Damirja Krznarja v četrtek na evropski tekmi z remijem proti Cluju prekinili niz šestih porazov, je v obračunu s Celjem iskal tudi zelo želeno zmago. Sprva mu je kazalo dobro, saj je po dveh golih Marka Božića vodil z 2:0, toda še v prvem polčasu je z enako mero vrnil Charles Ikwuemesi. V lepi tekmi pa je bil to tudi zaslužen končni izid. Celjani so zdaj sredi lestvice pri sedmih točkah, Maribor jih ima po novem štiri oziroma 14 manj od vodilne Olimpije.

Domača ekipa je po petkovem remiju napredovala na tretje mesto po nepopolnem kolu, gostujoča pa se je po točkah izenačila s Celjem in Muro na petem mestu.

Remi tudi med Radomljani in Sežančani

Uvodno tekmo kola med Radomljami in Taborjem Sežano so bolje začeli izbranci gostujočega trenerja Dušana Kosića.  Sežančani so domačega vratarja Emila Velića prvič ogrozili v deveti minuti. Po kombinirani akciji z leve strani je strel Nabila Khalija končal mimo vrat, le dve minuti kasneje pa je neuspešno meril tudi Jakoslav Stanković. Gosti so si med 20. in 22. minuto priigrali kar tri obetavne priložnosti. Poskusa Khalija z roba kazenskega prostora in projektil Mihaela Briškija s 30 metrov je zaustavila domača »številka 1«, po podaji Adriana Zeljkovića pa je Tom Kljun meril premalo natančno.

Po nekajminutnem zatišju so se Kraševci v 33. minuti znova znašli v obetavni priložnosti. Po grobi napaki Vedrana Vrhovca se je Khali sam znašel pred Velićem, ki je s pravočasnim posredovanjem preprečil najhujše. Najbližje zadetku so bili gosti v prvi minuti sodnikovega podaljška, strel Kljuna z 18 metrov pa je stresel okvir vrat. Po prvem polčasu nezadovoljna domača strokovna klop – trener Nermin Bašić je manjkal zaradi bolezni – je v začetku drugega dela tekme opravila trojno menjavo in v ogenj potisnila Tina Hrvoja, Nedima Hadžića in Madžida Šošića.

Prvo obetavno priložnost so si znova priigrali Sežančani, po kombinirani akciji pa je Milan Kocić s 16 metrov streljal prek vrat. Anemični Radomljani so prvič nevarno zagrozili v 59. minuti, ko so si v enem napadu priigrali kar tri priložnosti, poskusi Šošića, Luke Cerarja in Hadžića pa so gostujoči obrabni igralci onemogočili v zadnjem hipu. V zadnjem delu tekme so Radomljani in Sežančani zaigrali zelo taktično in previdno. Vso pozornost so namenili obrambnim nalogam, svojo nalogo pa so uspešno opravili do zadnjega žvižga glavnega sodnika Nejca Kajtazovića. Še najlepšo priložnost za morebitno spremembo izida je imel domači rezervist Hadžić, njegov strel z glavo v 83. minuti pa je končal prek vrat Jana Koprivca.

Izidi 6. kola Prve lige Telemach:

Petek
Radomlje : Tabor Sežana 0:0

Sobota
Bravo : Mura 1:0 (Mirlindd Daku, 85.)
Koper : Olimpija 0:2 (Svit Sešlar 36., 93.)

Nedelja
Maribor : Celje 2:2 (Mrko Božić 6., 23; Charles Ikwuemesi 37.), 2:2 , Ikwuemesi 41.)