Lovrić zabil gol, Napoli povečal prednost pred Milanom

V italijanskem nogometnem prvenstvu ne počivajo, torek in sreda prinašata tekme 14. kroga.
Fotografija: Napolijev napadalec Victor Osimhen se je takole veselil nove zmage. FOTO: Ciro De Luca/Reuters

V italijanskem nogometnem prvenstvu ne počivajo, torek in sreda prinašata tekme 14. kroga. V dvoboju vodilnega Napolija in Empolija je prvi slavil z 2:0, Udinese pa je gostoval pri Spezii in dobil točko za 1:1, za Videmčane je zadel Sandi Lovrić.

Slovenski reprezentant Petar Stojanović je za Empoli igral celo tekmo. Napoli je na koncu prišel do pričakovane zmage, a se je moral zanjo kar potruditi, zadetka sta v drugem delu dosegla Hirving Lozano z bele točke in Piotr Zielinski. V zadnji torkovi tekmi je Milan iztržil le točko v Cremoni (0:0), Napoli je tako povečal prednost pred njim na 8 točk.

V drugem dvoboju s slovenskim pridihom sta tako Jaka Bijol kot Sandi Lovrić začela v prvi postavi ekipe iz Vidma, ki je na koncu dobila točko za 1:1. Ob koncu prvega dela je Lovrić poskrbel za izenačenje, potem ko je pred tem za domače zadel Arkadiusz Reca; v 43. minuti je slovenski reprezentant izkoristil lepo podajo Isaaca Successa in premagal vratarja Jeroena Zoeta. V nadaljevanju golov ni bilo, Lovrić pa je igro zapustil v 60. minuti, Udinese je tako niz tekem brez zmage podaljšal na šest.