Slovenija se je od Manile poslovila z zmago

Po izjemno izenačenem boju z Italijani so si slovenski košarkarji prigarali zmago in na koncu zasedli 7. mesto. Dončić za slovo od SP 2023 prispeval 29 točk.
Fotografija: Luka Dončić se s soigralci močno potrudil, da se je od Manile poslovil z zmago. FOTO: Eloisa Lopez/Reuters

Po petkovem porazu z Litvo je bila pred izbranci selektorja Aleksandra Sekulića zahtevna naloga ohraniti zbranost in po tem zadnjem razočaranju vsaj za konec razveseliti svoje privržence. In to je tudi dosegla ob zmagi z 89:85.

Za 7. mesto na svetovnem prvenstvu so tako merili moči z Italijani, boj je bil že od uvodnih minut izenačen, ob polčasu pa je imela Slovenijo tesno prednost – 42:41. Naš udarni adut Luka Dončić je zbral 12 točk ter po 4 asistence in skoke.

Tudi nadaljevanje ni prineslo kakšnega vidnega zasuka, tudi ko je slovenska vrsta po treh četrtinah pobegnila tekmecem za 10 točk, so jo ti ujeli. V zadnjih desetih minutah sta obe moštvi podobno kot dotlej garali za zmago, to pa so za slovo od Manile vendarle dosegli naši košarkarji.

Med njimi je bil najučinkovitejši Dončić z 29 točkami, 8 asistencami in 10 skoki, pri Italijanih je Marco Spissu prispeval 22 točk, 4 skoke in 3 asistence.

»Ob vseh težavah, ki smo jih imeli, sem zelo vesel te zmage. Moštvo je ohranilo svoj duh, nikdar se ni pritoževalo ob vseh teh težavah,« je za Šport TV poudaril selektor Sekulić, Dončić pa je dodal: »Vedno znova uživam pri nastopih za državno reprezentanco, ti fantje so me odlično sprejeli. Lepo je prvenstvo skleniti z zmago, četudi bi tu lahko dosegli več, Pa so nam nekateri napovedovali, da se ne bomo uvrstili niti v izločilni del ...«