Luka Dončić in soigralci še niso rekli zadnje besede

Košarkarji Dallasa so uspešno zaznamovali selitev dvoboja s Phoenixom v svojo dvorano, četrta tekma v nedeljo zvečer.
Fotografija: Luka Dončić je prepustil naziv prvega strelca večera Jalenu Brunsonu in okrepil moštveni duh v dvoboju s Phoenixom. FOTO: Kevin Jairaj/Usa Today Sports

Košarkarji Dallasa so uspešno zaznamovali selitev dvoboja s Phoenixom v svojo dvorano. V tretji tekmi 2. kroga končnice lige NBA so namreč prvič zmagali (103:94) in znižali zaostanek za tekmeci na rezultat 1:2. Teksašani so unovčili glasno podporo 20.777 navijačev in si zagotovili dobro izhodišče pred naslednjo tekmo, ki bo v nedeljo ob »evropski« uri 21.30 v isti dvorani.

Dallas vodil že za 18 točk

Slovenski as Luka Dončić je naposled dobil pomoč soigralcev tudi proti Phoenixu. Posebej močno je opozoril nase Jalen Brunson, košarkar, ki je blestel v dvoboju prvega kroga končnice proti ekipi Utaha. Brunson je bil prvi strelec večera, dosegel je 28 točk (za dve 9:16, trojke 1:5, prosti meti 7:7), pri tem je dodal 4 skoke in 5 asistenc v 36 minutah igre v majici Dallasa. Dončić ni veliko zaostajal – zbral je 26 točk (za dve 9:18, trojke 2:7, prosti meti 2:5), 13 skokov, 9 asistenc in 2 ukradeni žogi v 34 minutah igre. Pri gostih nihče ni presegel meje 20 točk.

Phoenix je v prvi četrtini vodil s šestimi točkami prednosti (7:13), toda končala se je s prednostjo devetih točk za Dallas (29:20). Gostitelji so nato vseskozi nadzorovali potek tekme – v drugi četrtini so vodili za 14 točk (48:34), v tretji je najvišja njihova prednost znašala že 18 točk (71:53), Phoenix pa se jim je najbolj približal v zadnji četrtini pri zaostanku z 91:99.

Dončić: Energija, človek, gledalci so nas ponesli

»Igrali smo res v dobrem ritmu in imeli predvsem dobro obrambo. Bili smo povsem druga ekipa kot na prejšnjih dveh tekmah in če bomo tako nadaljevali, imamo možnosti. Zavedamo se, da je Phoenix izjemna ekipa, številka ena. Težko jih bo premagati, vsekakor, toda danes smo opravili res dobro delo,« je dejal Dončić.

Jalen Brunson je vendarle priskočil na pomoč Dončiću. FOTO: Ron Jenkins/AFP

»Energija, človek, gledalci so nas ponesli. Ta energija in uspešno zaključevanje napadov, to je tisto, kar moramo tudi ohraniti,« je še dodal Dončić, ki je bil na pragu trojnega dvojčka, četudi je zašel v težave zaradi osebnih napak. Peto je dobil v začetku zadnje četrtine in je moral začasno na klop, preden se je vrnil za zaključek, ki ga je kreiral Brunson.