Gadinje spet premočne za Krim, Adžić: Kriv sem za vse slabe stvari

Krim Mercator je v drugem kolu lige prvakinj ob stožiški premieri doživel visok poraz s Kristiansandom. Dmitrijeva najboljša strelka. V soboto na Češkem.
Fotografija: Allison Pineau je dosegla tri gole. FOTO: Blaž Samec
Allison Pineau je dosegla tri gole. FOTO: Blaž Samec

Rokometašice Krima Mercatorja so sezono EHF lige prvakinj začele z drugim porazom. Če je bil prejšnji teden v Bukarešti vtis še dober, pa tega ne moremo reči za današnjo predstavo proti Vipers Kristiansandu. Dvakratne evropske prvakinje so zasenčile domačo zasedbo v Stožicah in zmagale s 27:21. Krimovke so bile z izjemo Darje Dmitrijeve, ki je dosegla osem golov, nemočne v napadu, v začetku drugega dela pa popustile še v obrambi in visok poraz je bil neizbežen. Prve točke za ekipo Dragana Adžića bodo nujne, ko bo v soboto gostovala na Češkem pri Baniku.

Po izenačenem začetku so krimovke prvič prišle do vodstva po protinapadu Jovanke Radićević za 4:3 v deveti minuti. Dmitrijeva je štiri minute zatem zvišala na 7:5 in kazalo je, da ima Krim pravo igro za norveške prvakinje. Toda sledilo je osem kriznih minut, v katerem so gostje dosegle šest zaporednih golov.

Dragan Adžić je prevzel krivdo za slabšo predstavo. FOTO: Blaž Samec

Krim se je dobro boril v obrambi, ampak v napadu je škripalo, Barbara Lazović, Tjaša Stanko in Allison Pineau niso bile pri strelu, izgubljale so žoge. Šele Dmitrijeva je prekinila sušo z golom za 8:11. Zadnjih pet minut prvega dela pa je znova vlilo nekaj optimizma, Rusinja Dmitrijeva pa je tik pred zvokom sirene premagala veteranko Katrine Lunde za 11:13.

V domačih vratih je bila solidna Barbara Arenhart. Trener Adžić pa v igro v prvem polčasu ni poslal novink, Čehinje Sare Kovarove in Poljakinje Aleksandre Rosiak, druga desna zunanja igralka namesto kapetanke Lazovićeve, ki se je na začetku drugega dela poškodovala, je bila Alja Varagić, ki tudi ni mogla prebiti skandinavske obrambe.

V drugem polčasa je prišla do izraza Krimova nemoč. Vipers je kmalu razrešil vprašanje zmagovalca, po delnem izidu 3:0 je bilo v 43. minuti že 14:22 in Adžić je moral zahtevati minuto odmora, po kateri ni bilo večje spremembe, pri Norvežankah se je razigrala tudi ruska zvezdnica Ana Vjahireva. Pri Krimu velja ob Dmitrijevi pohvaliti tudi Rosiakovo, ki je v zadnji četrtini dosegla tri gole, in drugo vratarko Jovano Risović, ki je preprećila še višji poraz.

Tjaša Stanko še ni našla prave forme. FOTO: Blaž Samec

V Most po prvi točki

»Čudno sem se vsedla na koleno in notri se je nekaj premaknilo. Upam, da ni nič resnega,« je povedala Lazovićeva. »Začele smo dobro, obramba je še kar stekla, v napadu pa nismo mogle priti do izdelanih priložnosti za strel. Ključno je bilo 10, 15 minut drugega polčasa, ko res nismo imele rešitev v napadu. Danes je bil evropski prvak premočen, ampak moramo gledati pozitivno naprej, to je šele začetek sezone in v naši ekipi se je zgodilo veliko sprememb. Iz tekme v tekmo moramo graditi svojo igro in biti najboljše, ko bo najbolj pomembno,« si postopno rast obeta Lazovićeva, ki pa prve točki pričakuje že v soboto na Češkem: »Začeli smo proti dvem najboljšim ekipam v skupini, v Most pa gremo po zmago, ki sploh ne bi smela biti vprašanje.«

Gadinje iz Norveške so očitno dobro počutijo v Ljubljani, v prejšnji sezoni so štirikrat premagale Krim in ga tudi izločile v četrtfinalu. »Moj kolega Ole Gustav Gjekstad je dobro pripravil taktiko proti nam,« je tekmecu čestital Adžić, ki je bil po porazu v Romuniji manj nezadovoljen kot danes: »Obramba Vipersa je preprečila sodelovanje Dmitrijeve z ostalimi igralkami. V Bukarešti je bil naša boljša točka napad, tokrat je zatajil. Nismo imeli pretoka žoge. Z obrambo, posebej v prvem polčasu sem zadovoljen. Ta nemoč v napadu je naš izziv za naprej. Tjaši Stanki se pozna, da je izpustila 10 dni treninga zaradi covida in poškodbe stopala. Vesel sem za Rosiakovo, ki je dokazala, da lahko nanjo računamo. Ključnih je bilo 10 minut slabe obrambe v drugem polčasu. Vipers je pokazal kakovost, veliko smo se naučili iz teh dveh porazov in gremo naprej,« je povedal Črnogorec in nadaljeval:

Košarka pokazala, da ni vnaprej dobljenih tekem

»Moramo verjeti v naše delo in si zaupati med seboj. Moja odgovornost je za vse, kar dekleta ne uresničijo na igrišču. Naslednjič se bom trudil, da bom v večjo podporo ekipi in da bom našel več igralk, ki lahko prispevajo k naši igri. Mislim, da z Lazovićevo ne bo nič nevarnega, ampak počakajmo na pregled. Stankovi zaupam, da bo vedno boljša in bo spet našla formo. Ti dve tekmi smo preživeli in se veliko naučili, toda zdaj je čas za prve točke. Nič ni samoumevnega, tudi v košarki smo videli, kako so Slovenci izgubili proti Poljski. Najtežje je igrati tekme, na katerih ti vnaprej pripisujejo zmago.«