Letečemu Holandcu odrezali krili

Verstappen najhitrejši v kvalifikacijah za VN Belgije, iz prve štartne vrste Sainz in Perez.
Fotografija: Max Verstappen je bil v kvalifikacijah za VN Belgije najhitrejši, a zaradi kazni bo na nedeljski dirki štartal iz ozadja. FOTO: John Thys/AFP

Na kvalifikacijah za VN Belgije v formuli 1 je bil najhitrejši trenutno vodilni v skupni razvrstitvi svetovnega prvenstva, Nizozemec Max Verstappen (Red Bull). Iz prve štartne vrste bosta nedeljsko dirko v Spa Francorchampsu, ki se bo začela ob 15. uri, začela Španec Carlos Sainz (Ferrari) in Mehičan Sergio Perez (Red Bull).

Današnje kvalifikacije v formuli 1 so se zaradi popravila zaščitne ograje po dirki Porschejev začele s 25-minutno zamudo. Na 7,004 km dolgem dirkališču v Ardenih je bil v kvalifikacijah najhitrejši Verstappen, a bo - tako kot Monačan Charles Leclerc (Ferrari), Francoz Esteban Ocon (Alpine), Britanec Lando Norris (McLaren-Mercedes), Kitajec Guanyu Zhou in Finec Valtteri Bottas (oba Alfa Romeo) ter Nemec Mick Schumacher (Haas) - na nedeljski dirki štartal iz ozadja zavoljo menjave določenih delov na motorju.

Iz druge startne vrste bosta nedeljsko dirko začela Španec Fernando Alonso (Alpine-Renault) in Britanec Lewis Hamilton (Mercedes). Po trinajstih dirkah je v skupni razvrstitvi v najboljšem položaju Verstappen. Lanski svetovni prvak ima 80 točk prednosti pred drugouvrščenim Leclercom in 85 točk pred tretjeuvrščenim Perezom.