Sešlarjev evrogol vrnil Olimpijo pred Muro

Maribor in Koper sta se v 33. kolu 1. SNL v derbiju za prvaka razšla z 1:1. Domžale so danes premagale Aluminij, zvečer v Stožicah mestni derbi..
Fotografija: Svit Sešlar (levo) je bil Olimpijin jeziček na tehtnici v mestnem derbiju, v katerem je dosegel še svoj drugi prvoligaški gol. Tudi prvega in prav tako izjemnega je jeseni zabil Bravu. FOTO: Leon Vidic/Delo

Nogometaši Celja in Mure so v petek odprli 33. kolo Prve lige Telemach, današnji večerni ljubljanski derbi pa ga je zaprl. Olimpija je bila v skušnjavi, ker je Mura s petkovo zmago v Celju skočila na tretje mesto, zato so morali zeleno-beli nujno premagati finalista pokalnega tekmovanja Bravo, da so se znova zavihteli pred Prekmurce. Ni bilo lahko, a izjemen gol mladega Svita Sešlarja z 18 m rahlo z leve strani je bil dovolj za zmago zeleno-belih, ki so pred črno-belimi znova za dve točki.

Maribor in Koper pa sta edini ekipi, ki se še borita za naslov slovenskega nogometnega prvaka. V derbiju v Ljudskem vrtu se položaj na lestvici ni spremenil. Ekipi sta se razšli z neodločenim izidom (1:1). Mariborčani so obdržali prednost ene točke, o prvaku pa bodo odločala zadnja tri kola. Ekipi sta pokazali všečno predstavo, obe sta pokazali željo po napadih, a ne za vsako ceno, tako da sta bili tudi obrambi zelo zbrani. Gostitelji so bili nekoliko bolj konkretni, imeli več lepših priložnosti, a posebej učinkoviti niso bili. A v 26. minuti je velko delo opravil Jan Repas, njegovo podajo pa je Ognjen Mudrinski spremenil v gol za vodstvo vijoličnih. Koper v prvem polčasu ni bil nevaren, svojo edino priložnost, ki se mu je ponudila srečno, pa je v 35. minuti izkoristil. Lamin Colley je preigraval pred kazenskim prostorom, streljal, žoga pa se je srečno odbila do Bedeja Osujija, ki se je odlično odzval in poslal žogo pod prečko.

Mudrinski je zapravil tudi prvo priložnost drugega dela, ko mu je strel blokiral Ivan Novoselac, se pa je zatem zbudil tudi Koper. Izvedel je nekaj nevarnih napadov, dva izmed njih sta neuspešno zaključila Osuji in Andrej Kotnik. Na drugi strani se je nekajkrat izkazal vratar Adnan Golubović. Zagotovo je najzaslužnejši, da se njegova ekipa na Obalo vrača s točko, predvsem zaradi obrambe v 78. minuti, ko bi lahko zapravljeno priložnost Žana Žužka kaznoval Nino Žugelj. Ta je prišel sam pred Golubovića, a je ta dobil medsebojni dvoboj ena na ena.

Nogometaši Maribora in Kopra se na igrišču niso domenili, kdo je glavni, državni prvak še ni odločen. FOTO: Sandi Fišer

Tabor je pomirjen, Aluminij je izgubil

Nogometaši Kalcerja Radomelj so v zadnjih sekundah premagali CB24 Tabor Sežano z 2:1 (1:0). V obračunu ekip z dna lestvice so nogometaši iz Sežane lovili rešilne točke, zmaga bi jih še približala današnjim tekmecem na -4, ob porazu pa bi bila razlika med moštvoma deset točk, kar bi pomenilo tudi matematično potrditev rešilnega osmega mesta za Radomlje. Na koncu so si gostje zanje srečen razplet priigrali prav v zadnjem napadu na tekmi.

Za vodstvo gostov je napako v 13. minuti storil domači vratar Jan Koprivc. Pri izbijanju žoge jo je namreč podal neposredno na nogo Tomislavu Mrkonjiću, ta pa je to izrabil, vratarja spretno preigral in iz bližine nato zadel za 1:0. V 59. minuti so igralci iz Sežane izenačili, oo kotu je podajo nekaj metrov od vrat sprejel Til Mavretič ter žogo spretno s peto preusmeril proti vratom, tako da je presenetila gostujoče branilce in tudi vratarja Tima Velića in končala v mreži. Ko je že kazalo, da bo ostalo pri 1:1, pa so domači, ki so vse stavili v napad, v 94. minuti izgubili žogo, v nasprotni napad je povsem osamljen pobegnil Gedeon Guzina in matiral Koprivca za 2:1.

Tomislav Mrkonjić je dosegel prvi zadetek za Radomljane v Sežani. FOTO: Tomaž Strgar/NK Radomlje

V sežanskem taboru so bili bolj zadovoljni po dvoboju v Domžalah, kjer je Aluminij izgubil z 1:3 in se mu tri tekme pred koncem ni posrečilo znižati zaostanka. Kidričani so začeli obetavno, prvi zadeli po golu Dina Špeharja, a po dveh slabših posredovanjih vratarja Davida Nwolokorja po pol ure že zaostajali. Po Špeharjevi izključitvi zaradi ostrega štarta v 76. minuti so bili brez možnosti za preobrat.

Izidi 33. kola:

petek:

Celje : Mura 1:3 (Jon Šporn 8.; Mirlind Daku 54., Luka Bobičanec 74., Tomi Horvat 96./11-m)

sobota:

CB24 Tabor Sežana : Kalcer Radomlje 1:2 (Til Mavretič 59.; Tomislav Mrkonjić 13., Gedeon Guzina 94.)

Maribor : Koper 1:1 (Ognjen Mudrinski 26.; Bede Osuji 35.)

nedelja:

Domžale : Aluminij 3:1 (Mitja Ilenić 30., 81., Arnel Jakupović 24.; Dino Špehar 14.)

Olimpija : Bravo 1:0 (9.)