Zlato v vodi ostaja v lasti delfinov

Srbija je z zmago proti Grčiji s 13:10 ubranila naslov olimpijskega prvaka v vaterpolu. Po 10:10 trije goli Prlainovića, Jakšića in Mandića. Bron Madžarom.
Fotografija: Srbi so se veselili zlate kolajne. FOTO: Angela Weiss/AFP
Srbi so se veselili zlate kolajne. FOTO: Angela Weiss/AFP

Srbska moška vaterpolska reprezentanca je drugič zapored osvojila naslov olimpijskih prvakov. Po zmagoslavju pred petimi leti v Riu de Janeiru je na današnji finalni tekmi v Tokiu premagala Grčijo s 13:10 (6:3, 2:4, 2:2, 3:1).

Za Srbijo je to četrta kolajna na olimpijskih igrah. Po dveh zlatih v Riu in Tokiu je bila bronasta v Pekingu 2008 in Londonu 2012, medtem ko je Grčija osvojila svoje prvo odličje na olimpijskih igrah.

Srbi so sijajno odprli finalni obračun v Tatsumi Centru in uvodno četrtino dobili s 6:3, a so jih Grki sredi druge četrtine ujeli in izenačili na 7:7.

Stefan Mitrović se je veselil zmage. FOTO: Angela Weiss/AFP

Izenačen in negotov boj se je nadaljeval vse do zadnje četrtine, ki so jo Srbi odigrali na mojstrski način. Po izidu 10:10 so prek Andrije Prlainovića, Nikole Jakšića in Dušana Mandića povedli s 13:10, lepo prednost v golih pa zadržali vse do konca finalnega dvoboja.

Na današnji finalni tekmi so tri gole za srbske delfine dosegli Dušan Mandić, Nikola Jakšić in Andrija Prlainović; Duško Pijetlović in Filip Filipović sta prispevala po dva zadetka.

Srbija ostaja najboljša. FOTO: Angela Weiss/AFP

Pri Grkih so po dva zadetka dosegli Dimitros Skumpakis, Ioanis Fontulis in Angelos Vlakopulus, po enega pa Alexandros Papanastosou, Konstantinos Morikis, Kristodolus Kolomvos in Konstantinos Kiuvecis.

Bronasto kolajno so osvojili madžarski vaterpolisti po zmagi nad Španci z 9:5 (3:3, 2:2, 1:0, 3:0).