Odbojkarice Calcit Volleyja šestič prvakinje

Kamničanke so v četrti tekmi velikega finala po hudem boju premagale igralke Nove KBM Branik.
Fotografija: Igralke Calcit Volleyja so se razveselile šestega naslova državnih prvakinj. FOTO: Klemen Brumec/Calcit Volley

Odbojkarice Calcit Volleyja so še šestič, tretjič zapored, osvojile naslov državnih prvakinj. Kamničanke so na četrti finalni tekmi državnega prvenstva v mariborski dvorani Lukna premagale gostiteljice, ekipo Nova KBM Branik s 3:2 (12, -26, -21, 16, 15).

Kamničanke so nov naslov državnih prvakinj osvojile s skupnim izidom 3:1 v zmagah. Mariborčanke, ki so se potegovale za 17. zvezdico, so v letošnji finalni seriji po hudem boju tako ostale pri eni zmagi. Igralke iz Kamnika so bile sicer tudi letošnje pokalne prvakinje.

»V petem nizu se mi je zavrtel film s sredine tekme, ko smo zapravili štiri zaključne žoge, toda globoko v sebi sem bil prepričan, da tokrat ne bomo izgubili. Veliko zaslug za to je imela Lucille Charuk, ki je zadnje tri točke odigrala odlično in tudi s pridihom boginje Fortune pokal zasluženo prinesla v Kamnik. Tja, kamor tudi sodi,« je po novem naslovu prvaka dejal trener Calcit Volleyja Gregor Rozman.

Z bronastimi kolajnami so se že pred tem ovenčale odbojkarice GEN-I Volleyja, ki so bile v dvoboju za tretje mesto boljše od igralk kluba Sip Šempeter.